Nieoczywisty ale bardzo ciekawy kierunek na urlop – Malta

Malta to maleńkie państewko na Morzu Śródziemnym, o którym w Polsce za wiele się nie mówi. To błąd!

Zabytek na zabytku to wyróżnia Maltę

Stolica Malty, La Valletta, jest najstarszą z europejskich stolic, a to oznacza, że jest wprost usiana zabytkami i miejscami historycznymi. To mało powiedziane, ponieważ całe miasto można nazwać jednym wielkim zabytkiem.

Niezliczone ilości muzeów i kościołów, w tym niezwykle bogata Konkatedra świętego Jana w Valletcie, która wprost ocieka złotem, znajdują się na każdym kroku. Na Malcie poza stolicą znajduje się kilka mniejszych miast z równie bogatą historią, które również warto zobaczyć. Największym plusem jest rozmiar wyspy, ponieważ dzięki swojej kompaktowości dostanie się z jednego krańca na drugi zajmuje dosłownie godzinę.

Plaża, morze, wspaniała przyroda… Czego chcieć więcej od Malty?

Cały archipelag Wysp Maltańskich jest niezwykle interesujący przyrodniczo. Na drugiej co do wielkości wyspie kraju, Gozo, turystów jest zdecydowanie mniej, a atmosfera zdecydowanie bardziej sprzyja plażowaniu i zachwycaniu się kolorem wody i pięknem przyrody. W czasie letnich wakacji na Malce może być gorąco, lecz schłodzenie się w morzu pomaga przetrwać upały, by podziwiać zachód słońca z malowniczych klifów. Co więcej, kraj ten jest doskonałym kierunkiem do odwiedzenia również zimą, by choć przez chwilę ogrzać się w ciepłych promieniach słońca i pospacerować wśród kwitnących wzgórz ciągnących się wzdłuż wybrzeża.

Malta – wakacje przez cały rok

Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się na Maltę, możemy liczyć na dobrą pogodę i zadowolenie z urlopu. Malownicze, wąskie uliczki z kawiarniami i restauracjami, ścieżki przyrodnicze i wszechotaczające morze to coś, czemu chyba nikt się nie oprze.