Andaluzja – region Hiszpanii, w którym się zakochasz

Wakacje to świetny czas, aby nie tylko odpocząć i zregenerować siły, ale także aby odwiedzić nowe miejsca, poznać ich kulturę czy spróbować lokalnej kuchni. Podróżowanie kształci i sprawia, a po każdym wyjeździe możemy liczyć na wspaniałą pamiątkę – wspomnienia, które zostaną w naszej głowie na długo oraz nowe doświadczenia. Gdzie warto wybrać się na wakacje w ciekawe miejsce?

Andaluzja – poznaj południową część Hiszpanii

Andaluzja to piękny region Hiszpanii, który przyciąga wielu turystów z całego świata. Pyszne jedzenie, słońce przez większą część roku, wiele pięknych miejsc do zobaczenia oraz niesamowity klimat – to właśnie za to pokochasz Andaluzję. Ten region bogaty jest w wiele ciekawych miejsc. Zwiedzanie możemy zacząć od Costa del Sol, którego stolicą jest Malaga. To rodzinne miasto Picassa oferuje turystom wiele atrakcji – twierdza Alcazaba i zamek Gibralfaro, z których rozciąga się przepiękny widok na miasto i port czy Muzeum Picassa. Z Malagi w niecałą godzinę dostaniesz się do Caminito del Rey – miejsca położonego w górach, które warto zobaczyć.

Wspinaczka w tym kanionie gwarantuje piękne widoki. Kolejnym pięknym miastem na mapie Andaluzji jest Ronda – miasto położone na skałach, połączone niesamowitym mostem. To idealne miejsce na jednodniową wycieczkę, podczas której można podziwiać piękne widoki, zgubić się w wąskich uliczkach i spróbować pysznej, hiszpańskiej kuchni.

Udaj się na Gibraltar

Będąc w Andaluzji trochę dłużej warto wybrać się na Gibraltar. To państwo miasto jest zamorskim terytorium Wielkiej Brytanii, a od Malagi oddalone jest o ok. 2 godziny jazdy autem. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest Skała Gibraltarska, z której rozciąga się piękny widok na cały Gibraltar, a przy dobrej pogodzie także na Afrykę. Na jej szczyt możemy wjechać kolejką kabinową. To właśnie tam spotkamy małpy, które chętnie podchodzą do ludzi. Należy jednak pamiętać, aby nie dokarmiać tych zwierząt – jest to surowo karane.