Wenecja: co warto zobaczyć?

Wenecja ma wiele uroku, a wycieczki po jej terenie mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Czym zachwyca to miasto? Jakie atrakcje sprawiają, że znane biura podróży tak chętnie uwzględniają ten kierunek w swych katalogach?

Dlaczego warto odwiedzić Wenecję?

Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Wenecję. Ciekawostki na temat tej miejscowości przygotował już portal https://zwiedz.pl/. Tutaj skupimy się na opisie atrakcji. To miasto przyciąga wyjątkową atmosferą i długą historią, o której najpiękniej przypominają tutejsze zabytki. Zwiedzanie Wenecji to niezwykły kontakt ze sztuką i perełkami dawnej architektury, która na każdym z nas może zrobić wielkie wrażenie. To jednocześnie jedyna w swoim rodzaju lekcja historii, którą można rozpocząć na placu św. Marka. To główny plac Wenecji oraz obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki po jej terenie. Wśród wielu zabytków, które można dostrzec w jego pobliżu, znajduje się bazylika św. Marka. To jeden z najsłynniejszych zabytków sakralnych w Europie, obok którego nie można przejść obojętnie. Świątynia ta najlepiej przypomina o czasach świetności Republiki Weneckiej oraz o jej bogactwie. Nazywana Złotym Kościołem, przyciąga i ciekawą elewacją, i pełnym przepychu wnętrzem.

Wnętrze niezwykłego Kościoła

Kto zajrzy do tego kościoła, ten na długo zapamięta spacer po jego wnętrzu. Kolejnym skarbem architektury, z którego Wenecja jest bardzo dumna, jest Pałac Dożów – najważniejszych urzędników Republiki Weneckiej. Pałac ten sąsiaduje z gmachem więzienia, z którym łączy go Most Westchnień z początku XVII wieku. Jest to najsłynniejszy most tego miasta, przy którym bardzo chętnie zatrzymują się turyści z całego świata. Mostów na terenie Wenecji nie brakuje, co też nie powinno dziwić. W mieście poprzecinanym kanałami, po których cały czas kursują gondole, widok zabytkowych mostów to norma. Dla tych, którzy chcą poczuć magię Wenecji, nie lada gratką może się okazać wycieczkowy rejs po Wielkim Kanale. Można przy nim ujrzeć wiele ciekawych zabytków, m.in. kościół Santa Maria della Salute oraz Złoty Dom, zaliczany do grona najsłynniejszych weneckich rezydencji. Zwiedzanie Wenecji warto też zaplanować w taki sposób, by odwiedzić Teatro La Fenice – Teatr Feniksa, mogący się pochwalić historią sięgającą końca XVIII wieku. Do dziś jest on jednym z najważniejszych teatrów operowych na świecie, a wizyta w jego wnętrzu może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Bogato zdobione loże, wielka widownia –wszystko to sprawia, że teatr ten urzeka swą atmosferą.

Co jeszcze warto zobaczyć w Wenecji?

Dla miłośników historii cennym zabytkiem może się okazać tutejszy Arsenał, założony w początkach XII wieku. To tu powstawały statki handlowe i wojenne, dzięki którym Republika Wenecka mogła zdobyć silną pozycję. Do dziś jest to jeden z ważniejszych punktów na mapie miasta, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.