Egzotyczna Kenia popularnym kierunkiem wakacji

Jedną z propozycji niezapomnianych i jednocześnie egzotycznych wakacji jest Kenia. To właśnie tam możemy podziwiać pierwotną, afrykańską przyrodę, wypoczywać na piasku Oceanu oraz doświadczać wyjątkowej kultury.

Kenia — ciekawe, egzotyczne i luksusowe miejsce na wakacje

Kenia od dawna stanowi marzenie niejednego podróżnika. Połączenie możliwości wypoczynku przy wodach Oceanu ze zwiedzaniem i poznawaniem kultury tamtego regionu jest nie lada przeżyciem. Białe plaże z palmami kokosowymi i zwierzęta tam żyjące nadają temu miejscu naprawdę egzotycznego charakteru. Panujący tam gorący klimat przez cały rok pozwala na odwiedzenie Kenii nie tylko w okresie wakacyjnym. Jeżeli więc planujemy urlop zimą, warto wybrać właśnie to miejsce. Dzięki temu zamienimy grube kurtki i zimowe buty na strój kąpielowy! Wiele ciekawych miejsc i jednocześnie koloryt przyrody zachęca każdego, aby to właśnie ten kierunek obrał za tegoroczny urlop.

Śmiało, można stwierdzić, że Kenia należy do kierunków luksusowych. Każdy znajdzie tam zajęcie dla siebie: miłośnicy przyrody, zwiedzania, czy osoby lubiące leniuchować i odpoczywać przy krystalicznej wodzie.

Każdy, kto wybiera się do tego egzotycznego miejsca, powinien spróbować lokalnych przysmaków, w których nie brakuje także owoców morza. Popularne jest także chai, czyli herbata przyrządza w specjalny sposób.

Miejsca warte odwiedzenia w Kenii

Wybierając się do Kenii, warto odwiedzić następujące miejsca:

  1. Shimba Hills;
  2. Malindi;
  3. Bamburi Beach;
  4. Tsavo East.

Szczególnym przeżyciem z pewnością będzie udział w karnawale w Mombasie. To właśnie na nim możemy oglądać połączenie kultury arabskiej i afrykańskiej. Odbywa się on na początku listopada, a więc to idealny moment, aby zastąpić deszczową pogodę, ciepłym wręcz gorącym klimatem.

 

One thought on “Egzotyczna Kenia popularnym kierunkiem wakacji

Dodaj komentarz