Przyroda nieustannie zachwyca nas swoją potęgą i fantazją przy kreowaniu pięknych krajobrazów. Na całym świecie istnieje tyle fantastycznych miejsc, że ciężko odwiedzić je wszystkie podczas naszego życia.
Najciekawsze polskie perełki przyrodnicze
Interesujące miejsca przyrodnicze istnieją również obok nas – w Polsce mamy niesamowite tereny, które z powodzeniem możemy nazwać „przyrodniczymi perłami”. Na pierwszy plan wysuwają się Bieszczady, które każdy podróżnik powinien chociaż raz odwiedzić. Połączenie dwóch pasm górskich w łańcuchu Karpat daje podróżnikom sporo możliwości, a szczególnie tym, którzy uwielbiają wycieczki po górach. Najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnica zapewnia niezapomniane widoki, a okoliczne pastwiska dają możliwość zapoznania się z florą i fauną tych terenów.
Z południa Polski przenosimy się teraz na północ, gdzie czeka na nas okoliczna atrakcja przyrodnicza, czyli Pustynia Błędowska. Pustynia ta jest swego rodzaju fenomenem, ponieważ klimat europejski nie sprzyja powstawaniu takich form krajobrazowych, jakie mają tam miejsce. Aktualnie pustynia objęta jest granicami obszaru Natura 2000, co pokazuje jak wielkie znaczenie ma dla ekologów i przyrodników, którzy wkładają masę wysiłku w to, aby zachować jej pustynny wygląd. Dodatkowo na terenie pustyni występuje ok. 350 unikalnych gatunków roślin, które można obserwować w trakcie spacerów po wyznaczonych ścieżkach turystycznych.
Trzecia propozycja to unikat na skalę światową – Puszcza Białowieska. W tym rezerwacie, który jest ostatnim pierwotnym lasem Europy działalność człowieka została ograniczona do minimum, co pozwala na zachowanie naturalnych procesów wewnątrz lasu. Symbolem Puszczy Białowieskiej jest oczywiście żubr, który swobodnie żyje na tamtych terenach.